Metraż

od do

Cena PLN

od do

Sortuj według

Kolejność sortowania

Numer oferty: 

Piastów

Numer oferty:

54/3068/OMW

Lokalizacja:

mazowieckie \ Piastów \

Powierzchnia:

66,00 m2

Liczba pokoi:

3

Cena:

1 600,00 PLN

Cena za 1 m2:

24,24 PLN

Piętro:

3

Liczba pięter:

4

Rok budowy:

2000 r.

Wykończenie:

WYSOKI STANDARD


Opis:

Rodzaj mieszkania: 3-pokojowe Dodatkowe: balkon WYNAJEM mieszkań Piastów. Do WYNAJĘCIA mieszkanie trzypokojowe w Piastowie. Lokal o powierzchni 66 m położony na trzecim piętrze składający się z salonu 20 m, dwóch sypialni 2 x 15 m, kuchni 8 m, łazienki i wc. Kuchnia wyposażona w szafki kuchenne oraz sprzęt AGD (lodówka, kuchenka i piekarnik - gazowe). Łazienka i wc w glazurze i terakocie. W pokojach i przedpokoju na podłodze mozaika, w kuchni terakota. Mieszkanie słoneczne, czyste i zadbane. Z salonu wyjście na balkon wyłożony terakotą. Blok wybudowany w 1993 r ocieplony w 2012 roku. Teren ogrodzony z bramą na pilota, domofon przy wejściu do klatki schodowej, w mieszkaniu kablówka. Klatka schodowa czysta i zadbana. Duża piwnica. Nieruchomość położona w pobliżu centrum Piastowa. Osiedle ogrodzone. Czynsz miesięczny za wynajem to 1800 zł - miesięcznie plus opłaty licznikowe. Kaucja w wysokości jednomiesięcznego czynszu najmu. Świetna lokalizacja. Osiedle w odległości kilku minut pieszo od stacji PKP, SKM. Niedaleko przystanek PKS. Blisko do sklepów, szkoły, przedszkola. Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości - asariWEB

PIASTÓW

Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy Piastów to jedno z najmłodszych polskich miast i najmniejsza gmina w Polsce. Na powierzchni 5,8 km2 żyje 24 tysiące mieszkańców, co daje największą gęstość zaludnienia w powiecie pruszkowskim 4.132 osób/km2, tym samym wyprzedzając Pruszków gdzie mieszka 2.799 osób/km2, przy średniej powiatowej 559 osób/km2. Pomimo małej powierzchni w Piastowie jest wiele zieleni. Od wielu lat prowadzona jest systematyczna akcja zadrzewiania nieużytków.

 

NIERUCHOMOŚCI PIASTÓW DOMY DZIAŁKI MIESZKANIA PIASTÓW.  MIESZKANIA W PIASTOWIE

 


Piastów jest najbliższym sąsiadem Warszawy. Graniczy z nią bezpośrednio od strony północno-wschodniej. Zarówno ze stolicą, jak z drugim sąsiadem, Pruszkowem, posiada bardzo dobrą komunikację, którą zapewniają zarówno Aleje Jerozolimskie, jak i znajdująca się niespełna 3 km od północnej granicy droga krajowa Poznańska, prowadząca do zachodniej granicy państwa. Poza tym w Piastowie znajduje się przystanek linii kolejowej PKP oraz linie stołecznej MZA. Dużą zaletą miasta jest wiadukt drogowy zbudowany nad torami kolejowymi, ułatwiający komunikację między jego dzielnicami.

Będąc jednym z najmniejszych w Polsce i zarazem najbardziej zurbanizowanych miast, Piastów stara się być przyjaznym miejscem dla swoich mieszkańców i wszystkich, którzy je odwiedzają i chcą się tutaj osiedlić. Miasto ma wysokie wskaźniki cywilizacyjne. Duża ilość zarejestrowanych samochodów, obecność telefonów stacjonarnych niemal we wszystkich mieszkaniach, sieć gazowa i kanalizacyjna zrealizowana w blisko 100% sprzyja budowie nowych domów i osiedli mieszkaniowych. Ponadto przestępczość utrzymuje się na dość niskim poziomie.
Tranzytowe położenie miasta u bram wielkiej metropolii zachęca do inwestowania, mimo coraz mniejszej wolnej powierzchni. Na terenie miasta działa około 3 tysięcy firm i przedsiębiorstw, najczęściej rodzinnych. To sprawiło, że wskaźnik bezrobocia jest tutaj niski. Dzięki proinwestycyjnej polityce gospodarczej władz miasta Piastów plasuje się na wysokim miejscu w rankingach, oceniających jakość warunków dla inwestorów zewnętrznych i poziom inwestycji.
Młode rodziny chętnie osiedlają się w Piastowie zachęcone dobrze rozwiniętą siecią szkół, otaczanych troską władz samorządowych, co sprawia, że edukację na dobrym poziomie młodzi mieszkańcy mogą zdobywać, nie opuszczając miasta. W szkołach w Piastowie od lat działają również integracyjne klasy bez barier. Systematycznie poprawia się ilość i stan ogólnodostępnych obiektów sportowych. Kompleks kortów tenisowych to duża atrakcja dla lubiących czynny wypoczynek. Tutaj kilka lat temu odbyły się tu mistrzostwa dziennikarzy. Piastów mimo małej przestrzeni stara się być miastem sprzyjającym rozwojowi rekreacji i sportu. Do grona honorowych obywateli miasta należą m.in. Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie i ksiądz Prałat Zdzisław Peszkowski, kapelan Rodzin Katyńskich.

Piastów jest miastem młodym i mieszka w nim wielu młodych ludzi. Jego rozwój jest związany z powstaniem kolei warszawsko-wiedeńskiej. Ta arteria zaludniła okolicę i spowodowała jej burzliwy rozwój. Pierwsze kolejarskie osiedla mieszkaniowe, liczącego dziś 24 tysiące mieszkańców Piastowa, powstały na początku XX wieku. W tym czasie przyszłe miasto nazywało się Utrata i nie było nawet gminą. Ale mimo tego rozpoczęła działalność pierwsza szkoła podstawowa, powstała parafia rzymsko- katolicka, założono Ochotniczą Straż Pożarną, jedna z najsprawniejszych i najlepiej wyposażonych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na Mazowszu. Straż funkcjonuje do dnia dzisiejszego i kilka lat temu obchodziła swoje 50-lecie. Rocznie bierze udział w około 200 akcjach ratowniczych i gaśniczych.

W 1928 roku w wyniku konkursu została wybrana, zaproponowana przez 14-letniego harcerza Zygmunta Kosewskiego, nazwa Piastów. Dwa lata później ustanowiono gminę, która rozwijała się dynamicznie aż do wybuchu II wojny światowej. Druga połowa lat dwudziestych przyniosła dalszy rozwój osady: za sprawą przedsiębiorcy Fryderyka Millera założono dwie fabryki: akumulatorów i przetwórstwa chemicznego. Tuż przed wojną Piastów liczył około 7 tysięcy mieszkańców. Wraz z rozwojem zakładów mechanicznych w sąsiednim Ursusie zwiększyła się liczba mieszkańców miasta, przybywających tu z różnych stron Polski. Rozpoczęła się budowa nowych osiedli wielorodzinnych. 3 maja 1952 roku Piastów otrzymał prawa miejskie.

Do tradycji kulturalnej Piastowa weszły Dni Piastowa, obchodzone co roku w dniach 2 - 3 maja, kiedy w imprezach sportowych, kulturalnych i rozrywkowych biorą udział mieszkańcy Piastowa i oraz wielu przyjezdnych. Aktywnie działa Miejski Ośrodek Kultury, który organizuje konkursy poetyckie, przeglądy muzyczne, a także imprezy integrujące niepełnosprawnych mieszkańców miasta.

źródło; www.powiat.pruszkow.pl

 

Piastów posiada znakomite położenie blisko centrum aglomeracji stołecznej, stosunkowo młodą i dobrze wykształconą społeczność, szybko rozwijającą się infrastrukturę oraz sprawną komunikację ze stolicą.

Miasto rozwuja się jako atrakcyjne miejsce zamieszkania, zapewniające swym mieszkańcom dobrą jakość życia poprzez sprawnie działające usługi komunalne oraz odpowiednią ofertę edukacyjną, kulturalną i sportowo-rekreacyjną.

Piastów leży na obszarze odznaczającym się najbardziej dynamicznym rozwojem w całym kraju. Jest to zachodnie pasmo warszawskiego obszaru metropolitalnego, obejmujące obok powiatu stołecznego powiaty warszawski-zachodni, pruszkowski i piaseczyński. Piastów leży w niewielkiej odległości zaledwie 14 km. od centrum Warszawy.

Wysoka gęstość zaludnienia w Piastowie ma swoje złe i dobre strony. Do negatywów należy niewielka ilość terenów rozwojowych, zwłaszcza z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe. Jako pozytywny zaś można uważać fakt, że wysoka gęstość zaludnienia w połączeniu ze stosunkowo wysokimi dochodami mieszkańców składają się na dobry poziom siły nabywczej w mieście, czyli chłonność rynku, co może przyciągać inwestorów z zewnątrz i stwarza dobre warunki dla rozwoju lokalnego sektora usług. źródło; www.piastow.pl

 

Obrót nieruchomościami na terenie Piastowa i okolic .
Nieruchomości w Piastowie i okolicach to duży rynek ofert. Potencjalny nabywca znajdzie tutaj wszelkiego typu nieruchomości : mieszkania, domy jednorodzinne i wielorodzinne, kamienice, wille, rezydencje, grunty inwestycyjne usługowe i przemysłowe, działki budowlane przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne, lokale usługowe, lokale magazynowe, obiekty przemysłowe, lokale do wynajęcia.

Szeroka oferta nieruchomości w Piastowie to domy jednorodzinne oraz mieszkania. W mieście znajduje się kilka dużych osiedli bloków mieszkalnych a do kupna są zarówno nowe mieszkania z rynku pierwotnego jak też mieszkania z rynku wtórnego. Domy na sprzedaż to budownictwo jednorodzinne oraz kamienice. Dużą popularnością wśród kupujących cieszą się nieruchomości w dzielnicy Ostoja.

Działki budowlane w centrum miasta to niewielka oferta – centrum Piastowa jest obecnie zagospodarowane. Dużym zainteresowaniem cieszą się natomiast grunty inwestycyjne na obrzeżach miasta.

Nieruchomości Piastów

Agencja Nieruchomości Mrozek działa na terenie
powiatu pruszkowskiego -województwa mazowieckiego.
Posiadamy aktualne oferty obejmujące działki, domy,
mieszkania (Piastów i okolice) –
zarówno kupno, jak i sprzedaż .W Naszej ofercie
znajdziecie Państwo ciekawe ogłoszenia nieruchomości:
domy jednorodzinne, działki budowlane i działki rolne,
siedliska, wille, rezydencje, grunty inwestycyjne,
lokale użytkowe. Setki ofert nieruchomości w bazie
ogłoszeń agencje - Piastów i okolice-
kierunek zachodni, południowy 15 km od Warszawy.